Učinili jsme rozhodnutí a zahájili program udržitelnosti a podpory zelených technologií!

Našim cílem je snížení emisí skleníkových plynů o 30 % do roku 2030 ve srovnání s rokem 2019. Každý den děláme krok k udržitelnému rozvoji centra. Zavedli jsme mnoho konkrétních opatření a uvedli je do každodenní praxe.

Mezi úsporné kroky patří například instalace speciálních vodovodních baterií, sprch, či toalet s dvojím splachováním, díky kterému šetříme vodu.

ikona odpadu

Třídíme odpad

ikona energii

Šetříme energii

ikona elektromobilu

Podporujeme
elektromobilitu

ikona vegetaci

Obnovujeme vegetaci

ikona recyklované materiály

Používáme recyklované
materiály

ikona vody

Šetříme vodou

ikona ECO produkty

Nabízíme
ECO produkty

ikona centrumu

Jsme zelené centrum

osvětlení centra

Osvětlení centra

  • Osvětlení centra je vždy významnou položkou ve spotřebě, proto se v centru instalovali led světelná tělěsa, které ji snižují až o 94 %. Výhodou je také inteligentní systém stmívatelného osvětlení, které reaguje na intenzitu hodnoty denního světla. Světlo působí přirozenějším a příjemnějším dojmem.
  • Uspořit energii lze i během větrání či topení. V centru proto jsou automatické systémy na zavírání dveří a řízení cirkulace vzduchu. Tímto lze maximálně zpětně využít odpadní teplo na vytopení vnitřních prostorů.
listy

Třídění odpadu

  • Zaměřili jsme se na třídění odpadů. Dle domluvy s nájemci i dodavateli servisních služeb se odpad třídí a následně recykluje pro další použití. V prostorách parkoviště jsou umístěny sběrné kontejnery na elektro odpad, či na textil.
  • NC Olympie taktéž používá šetrné úklidové prostředky, spolupracuje s českými dodavateli a tím snižuje uhlíkovou stopu při dopravě. Při modernizaci klademe důraz na použití materiálů s nízkou energetickou náročností již při jejich výrobě.
osvětlení centra

Sdílení dáváme
zelenou

Centrum nabízí svým zákazníkům sdílená kola, parkovat lze pohodlně u cyklopointu přímo u centra. Pokud preferujete pěší chůzi, do centra se dostanete rovněž po cyklostezce, u centra neminete přirozené biodiverzní louky, kde jsme společně s dětmi vybudovali hmyzí domeček. Součástí centra je knihobudka, do které lze věnovat knihy či je vyměnit za jiné. Podporujeme elektromobilitu. V provozu máme dvě nabíječky na elektromobily a dalších třináct plánujeme uvést do provozu již v tomto roce.

Nakupujte
udržitelně

V centru máte k dispozici tašky a obaly pro opakované použití. Můžete nakupovat „Bez obalu“, zapojit se do programu proti plýtvání potravin. V jednotlivých prodejnách jsou zastoupeny nature, bio, eco, produkty z udržitelných materiálů, které Vám každý měsíc na sociálních sítích představíme v rámci zelené komunikace.

Těšíte se? My ano!